Südame- ja veresoonkonna tervis

Hea tervise säilitamisel on oluline roll terviseriskide õigeaegsel hindamisel. Lisaks mitmekülgsele toitumisele, piisavale unele ja aktiivsele eluviisile võiks oma üldisi tervisenäitajad lasta analüüsida 20-30 aastaselt ning uuesti 40selt. Nii on olemas hea baas, millega hilisemaid analüüside tulemusi võrrelda.  Hea ülevaate tervise üldseisundist annavad: hemogramm koos valgeverepildiga, ferritiin, C-reaktiivne valk, glükoos, glükohemoglobiin, alaniini aminotransferaas, kreatiniin, kilpnääret stimuleeriv hormoon, kolesterool, LDL-kolesterool, HDL-kolesterool, triglütseriidid, vitamiin D, koensüüm Q10.

 

Vereanalüüse on võimalik lisaks perearstikeskustele teha ka erinevates laborites. Analüüside tegemisel on oluline, et järgitakse proovide andmise juhiseid, juhuslikul hetkel tehtud kiirtestide tulemused võivad olla eksitavad.

 

Südame- ja veresoonkonna tervisega seotud riskifaktorid, sh kõrgenenud kolesterooli tase veres, ilmnevad meestel sageli juba 40- ja naistel 50 -aastaselt.

 

Kõrgenenud kolesteroolile võivad viidata nii valkjaskollased ringid silma vikerkesta ehk iirise ümber, kui ka kollakad nahaalused moodustised silmade ja nina ümbruses. Selliste muutuste märkamisel võiks kontrollida kolesterooli taset veres. Lisaks südametervisele mõjutab kolesterooli kuhjumine silmades ka nägemist.

 

Kolesterool on inimese organismile normaalseks toimimiseks vajalik aine, mida toodetakse maksas ja vähesel määral toidust. Kolesterooli jagatakse tiheduse järgi madala- ja kõrge tihedusega molekulideks (LDL ja HDL). Tervel inimesel on kolesterooli molekulide suhe veres kaks LDL molekuli ühe HDL molekuli kohta (sportlastel võib olla rohkem).

 

Juhul, kui kolesterooli üldtase (LDL ja HDL kokku) ületab eakohase normaalse taseme, siis tuleb esmalt kontrollida üld/HDL kolesterooli suhet, suhtarv üle 4 näitab kõrgemat riski. Kumbki näitaja eraldi ei anna piisavalt informatsiooni. Lisaks aitab südame- ja veresoonkonna tervist hinnata triglütseriidide ja homotsüsteiini tase veres.

 

Kõrgenenud kolesterooli tase võib viidata südame- ja veresoonkonna seisundi halvenemisele ja võimalikele põletikulistele protsessidele veresoontes. Kõrge LDL ja madal HDL kolesterooli tase võivad viidata veresoonte ummistumise kõrgenenud riskile, mistõttu määratakse patsiendile sageli statiinravi.

 

Statiinid on klass ravimeid, mille ülesandeks on piirata kolesterooli sünteesi maksas ja seeläbi alandada üldkolesterooli taset veres. Olulise kõrvaltoimena takistavad need organismile vajaliku koensüüm Q10 tootmist ja seetõttu on vajalik Q10 toidulisandi kasutamine. Täpsete kõrvaltoimete loetelu leiate vastava ravimi infolehelt.

 

Alternatiivina statiinidele on võimalik mõõdukalt kõrgenenud kolesterooli kontrolli all hoida ka toidulisanditega. Toidulisandid ei asenda tervislikku ja tasakaalustatud toitumist ning aktiivset eluviisi.

 

Südame- ja veresoonkonna tervis

Reg’Activ Cholesterol™

 

Toidulisand südame- ja veresoonkonna heaks

 

Lactobacilllus fermentum ME-3

Fermenteeritud punane riis
Ubikinool
Vitamiinid E, B1, B6, B9 ja B12

60 kapslit 556mg - 1 kuu kogus

Hind: 30€