Seeniorid

Nägemisuuring 40€

Nägemisteraapia 45 minutit 20€

Prilliklaaside tellimisel nägemisuuring -50%

Nägemine muutub elu igal kümnendil. Seeniorieas liiguvad silmad aeglasemalt, samuti on aeglasem reaktsioonikiirus ja kehvem tasakaal. Nägemisvõime oleneb nüüd suuresti eelnenud tervisekäitumisest ning silmalihaste jõudlusest ning prillikandmisharjumusest. Samuti mõjutavad nägemist süsteemsed haigused ja geneetika.

Süsteemsed haigused, vähene liikumine, nõrgad jalatallalihased ja silmalihased ning nõrk nägemisvõime avalduvad halvenenud tasakaalus, kohmakuses, aeglasemas reaktsioonikiiruses autot juhtides. Nõrgenenud on kontrastitaju hämaras liikudes.

Nii mõnigi kord on sattunud vastuvõtule klient, kes kurdab, et prillide kandmine väsitab silmi. Seeniorieas toimub silmade äravajumine väljapoole. See on ka põhjus, miks uute lugemisprillidega pole ühel hetkel enam mugav. Optilised klaasid aitavad küll selgelt näha, kuid mõjutavad silmade liikumist.

Ka seenioride silmad vajavad lisateste, et hinnata silmalihaste jõudlust. Ebamugavust silmades aitab vähendada nägemisteraapia, mis on kohandatud seenioridele.

 

Ebaselge nägemine ja nõrk silmade koostöö mõjutavad nägemistaju. Seni on meil nägemistajust vähe räägitud, ilmselt selle keerukuse tõttu.

Vaata nägemistaju püramiidi.

Oluline osa nägemisvõime hoidmisel on tervislikul toitumisel ja eluviisil ning liikumisel.

Nägemistaju püramiid
Nägemistaju püramiid

Kui vajate parimaid soovitusi ning nõuandeid oma nägemise kohta, palun broneerige aeg vastuvõtule.

TESTID

  • Silmalihastestid
  • Kahe silma koostöö hindamine
  • Silmapõhjade kontroll
  • Nägemisteraapia

 

Nõustamine valgustuse, prilliklaaside ning prilliraamide  osas.