Toidulisand närvisüsteemi toetuseks

Reg’Activ ETAS 50B

50mg spargli ekstrakti ETASTM, magneesium ja vitamiinid B2, B5, B6, B12
60 kapslit - soovituslik päevane annus on kaks kapslit.

Hind: 26€

 

 

Toidulisand närvisüsteemi toetuseks

 

Reg’Activ ETAS 50B on une kvaliteedi parandamiseks ja stressi mõjude vähendamiseks loodud uudne toidulisand, mis koosneb B grupi vitamiinidest, magneesiumist ja patenteeritud Jaapani spargli ekstraktist (ETAS).

 

 

Millal kasutada?

Reg’Activ ETAS 50B on soovitatav kasutada, kui teil on tugev stress ja probleeme une kvaliteediga. Täiskasvanutel on soovituslik une pikkus 7-8 tundi, kuid lisaks ajale on oluline ka une kvaliteet. Une kvaliteeti parandab muuhulgas teadlik toitumine, liikumine värskes õhus ning regulaarne magamamineku- ja ärkamisaeg. Mittepiisav ja häiritud uni võib olla oluline soodustav faktor haiguste tekkele, sest uneprobleemid tõstavad vererõhk, mõjuvad häirivalt seedimisele ja aeglustavad ainevahetust. Loe lähemalt: Eesti toitumis- ja liikumissoovitused.

 

Jaapani teadlased on uuringute käigus leidnud ETASe soodsaid mõjusid närvisüsteemile:

  • Stressi vähendamine – ETAS vähendab kortisooli (nn „stressihormoon“) taset veres
  • Une kvaliteedi parandamine – ETAS mõjutab unenägude sagedust, enneaegset ärkamist, REM une pikkust
  • Aju tegevuse toetamine – parem uni mõjub positiivselt vaimsele võimekusele, parandab mälu ja meeleolu

 

Mis on ETAS?

ETAS (Enzyme-Treated Asparagus Extract) on aktiivaine, mis tõstab oluliselt HSP70 (Heat Shock Protein 70) valgu tootmist rakkudes. ETAS pärineb Jaapanis kasvava spargli võrsetest (standardiseeritud spargli ekstrakt)

 

ETASel on eriline võime suurendada kuumašokivalkude ehk tugivalkude HSP70 tootmist organismis. Tugivalgud osalevad igapäevaselt rakkude töös. HSP70 ülesanne on parandada vigaseid valke ja tagada nende õigeks toimimiseks vajalik struktuur. Vigaste valkude parandamine HSP70 poolt hoiab rakud töökorras. Meie keha suurendab stressi olukorras rakkude kaitseks tugivalkude tootmist, kuid vananemisel see võime oluliselt väheneb. ETAS ergutab HSP70 tootmist ja tagab seeläbi parema kaitse stressi mõjude vastu.

 

Magneesium ja vitamiinid

Magneesium, vitamiinid B6 ning B12 aitavad kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Samuti aitab normaalsele vaimsele jõudlusele kaasa vitamiin B5.

 

Kuidas kasutada?

Toode sobib kasutamiseks täiskasvanutele. Reg’Activ ETAS 50B võib võtta nii lühema kuurina intensiivse stressi perioodil (nt. eksamid), kui pikema aja jooksul meeleolu ja närvisüsteemi kestva tasakaalu hoidmiseks.

Toode sobib kasutmiseks koos ME-3ga. Neil on täiendavad funktsioonid.

 

Reg'Activ Cholesterol kasutajad peavad jälgima seda, kuidas neile B vitamiinide kogused kokkupanduna mõjuvad. Kahel tootel kokku on üle 100% soovitusliku päevase normi, kuid jääb tunduvalt alla ohutuspiiri. Mõned inimesed on suuremale B vitamiini kogusele tundlikud (muutuvad liiga erksaks, et uinuda). Seega võiks võtta Cholesteroli hommikul ja ETAS 50Bd lõuna ajal (ei tee uniseks), siis ei tohiks probleeme olla. Kui inimene on siiski ülitundlik, ei saa tooteid pikka aega paralleelselt kasutada.

 

2 kapslit päevas koos klaasi veega, kapsli kiireks lahustumiseks.

 

Vastunäidustused

ETAS on looduslikku päritolu, standardiseeritud spargli ekstrakt, kõrvaltoimeid ei ole täheldatud. 

Reg’Activ ETAS 50B  on toidulisand. Toidulisandid ei asenda tervislikku toitumist ning elustiili. Soovitatud päevast annust mitte ületada. Hoida kuivas ja jahedas, päikese eest kaitstult ning lastele kättesaamatus kohas.

 

Tootja: VF Bioscience (Prantsusmaa), maaletooja Eestis: NoraVita OÜ, www.noravita.ee

 

Edasimüüja: Nägemisteraapia kabinet, W. Struve 4 II korrus, Tartu; www.nagemisteraapia.ee