Kooliealised alates 7.eluaastast

Nägemisuuring 40€

Nägemisteraapia 45 minutit 25€

Prilliklaaside tellimisel nägemisuuring -50%

Nüüd müügil ka Eestis NanoVista!

 

Raamid, mis säästavad vanema rahakotti!

 

Kvaliteet materjalist sangade vahetuse võimalus ja esiosa painduvus annavad lapsele vabaduse joosta ja mängida nii nagu lapse hing ihkab.

Kui algklassilapsele valmistab lugemine raskusi, võib põhjus olla kahe silma nõrgas koostöös, mille puhul venitavad tähtede ümber tekkivad varjud tähti ja muudavad nende piirjooned „karvaseks“. Tähtedes eksides ei pruugi laps mõista sõnade tähendust ja nii võib teksti sisu jääda arusaamatuks. Ilmneb funktsionaalse lugemise raskus. See ebamugavus muudab lugemise lapse jaoks vaevaliseks ning kogu protsess nõuab lapsevanemalt ja õpetajalt väga head mõistmist ning tuge.

Uurides kooliealiste nägemist, tuleks lisaks teravustamisvõimele jälgida ka kahe silma lihaste võimekust. Kui selgub, et koolinoorel on silmalihaste nõrgenemine ning nägemisteravuse langus, siis võib vale klaasitugevus põhjustada nägemislangust ning vajaduse sageli prille vahetada. Oleme esimesed ja ainsad, kes juhivad sellele olulisele aspektile pidevalt tähelepanu.

Silmalihaste nõrgenemisel saab tõhusat abi nägemisteraapiast. Selleks on esmalt vaja mõõta silmalihaste ja nägemisteravuse võimekust. Saadud andmete põhjal näeme, milliseid lihaseid tuleks treenida.

Kui sümptomite loetelus ilmnes kasvõi üks tunnus, soovitame tulla tegema silmalihasteste, et saadud andmete põhjal hinnata, millist lähenemist silmad vajavad. Silmalihaste nõrgenemisel alustame nägemisteraapiaga, et hoida ära nägemise nõrgenemist.

 

 

 

Kas kanda prille või mitte, sõltub väga prilliklaaside mõjust ning ajust saadavatest närviimpulssidest silmalihastesse. Nägemistaju on palju keerulisem, kui me seni teadsime.

 

Vaata nägemistaju püramiidi.

Nägemistaju püramiid

Koolieas tekkinud harjumused panevad aluse edasisele nägemisvõime kvaliteedile. Tähtis osa on ka toitumisel ning liikumisel. Kui toituda ebatervislikult ja liikuda vähe ning kasutada sageli nutitelefoni, tekivad ka nägemisprobleemid varem.

Kui vajate parimaid soovitusi ning nõuandeid oma lapse nägemise kohta, palun broneerige aeg vastuvõtule.

TESTID

  • Silmalihastestid
  • Kahe silma koostöö hindamine
  • Silmapõhjade kontroll
  • Nägemisteraapia

 

Nõustamine valgustuse, prilliklaaside ning prilliraamide  osas.