Eelkooliealised alates 3. eluaastast

Nägemisuuring 20€

Nägemisteraapia 45 minutit 20€

Prilliklaaside tellimisel nägemisuuring -50%

Nüüd müügil ka Eestis NanoVista!

 

Raamid, mis säästavad vanema rahakotti!

 

Kvaliteet materjalist sangade vahetuse võimalus ja esiosa painduvus annavad lapsele vabaduse joosta ja mängida nii nagu lapse hing ihkab.

Kahe silma koostöö kujundab nägemistaju terveks eluks alates varajasest lapsepõlvest. Nägemistajust on Eestis seni vähe räägitud ning teiste nägemisvõimet seostame sageli enda omaga. Kuidas me hindame objektide kaugust, sügavust, mõõte ja liikumist, reaktsioonikiirust, lihasimpulsside täpsust pallimängus, kuidas käitume liikluses ning kui kiiresti omandame lugemisoskuse, sõltub suuresti meie nägemisarengust sünnist alates.

 

Kui seni arvati, et lugemisraskused tulenevad ajuosade nõrgast koostööst, siis nüüd on teadus juba välja selgitanud, et selle põhjuseks võivad olla nägemisanomaaliad väikelapsena.

 

Kuna lapsed ei oska eristada selget ja ebaselget nägemist, tuleb lapsevanemal jälgida, kas lapsel avalduvad eespool loetletud sümptomid ja tunnused.

KODUTESTID

 

 • Neljandal elukuul. 
  Võtke väike kollase-musta, musta-valge või punase-rohelisevärviline mänguasi. Asetage mänguasi umbes 40 cm kaugusele beebi silmadest. Kui beebi on loonud mänguasjaga silmsideme, liigutage mänguasja tema silmade ees aeglaselt ja ringjalt paremale-vasakule. Püüdke jõuda aeglaselt ka ninani. Jälgige silmade liikumist. Korrake liigutusi aeg-ajalt. Kui beebi jälgib enamiku ajast mänguasja, võib arvata, et silmade koostöö on saanud hea alguse.
 • Kuuendal elukuul. 
  Istuge peegli ette. Võtke laps sülle näoga peegli poole. Vaadake teineteisele otsa. Katke oma kumera peopesaga lapse üks silm, hoidke 5 sekundit. Korrake sama teise silmaga. Jälgige lapse reaktsiooni. Kui laps vaatab ja käitub ühtemoodi, võib arvata, et silmad näevad võrdselt. Kui ta aga hakkab kätt oma silma eest ära tõmbama või jääb uudistades vaatama, korrake testi mõne aja pärast. Kahtluse korral pöörduge laste silmaarsti poole.

 

Alates kolmandast eluaastast on laps koostöövalmis ja nii saame juba teha põhjalikumaid teste, et tuvastada mõlema silma nägemisvõimekust. Anname soovitusi, kuidas kahe silma koostööd parandada, ja vajadusel suuname silmaarstile.

MEM-retinoskoop

Prillide sobivust kontrollime MEM-retinoskoobiga ning vajadusel alustame laste jaoks kohandatud nägemisteraapiat. Laste silmade testimine on keerukas ja saavutamaks parimat tulemust võib vaja minna kordusvisiite ning kolme kuu tagant tulemuskontrollvisiite. Laste jaoks on klaasidel erihinnad.

Laste nägemisuuringud nõuavad aega ning head koostööd. Kui kliinikumis on aeg piiratud, siis meil on iga lapse jaoks aega ning tänu nägemisteraapias kasutatavatele vahenditele on neil siin väga põnev. Sageli on lapsed kurvad, kui peavad lahkuma, ja nad tulevad hea meelega tagasi.

Nii mõnigi kord võib lapse halb nägemine tulla ebameeldiva üllatusena. Kuid kui õigel ajal alustada prillide kandmist ning nägemistreeningut, saavutame üheskoos lapse tugeva nägemistaju terveks eluks. 

Oleme kuulnud lapsevanematest, kes viivitavad prillide soetamisega. See ei ole kindlasti mõistlik, sest ilma optilise klaasita ei suuda silm teravustada ning kui ühes silmas ei teki fotokeemilist protsessi, mis saadaks närviimpulsse silmalihastesse, hakkab aju kasutama silma, mis näeb selgemalt. Tekib ühe silma äravajumine või vahelduvnägemine. 

 

 

Kahe silmaga nägemine on mitu korda keerulisem, kui me ette kujutame. Vaata nägemistaju püramiidi.

Nägemistaju püramiid
Nägemistaju püramiid

Meie poole võib julgelt pöörduda, kui soovite olla kindlad, kas sooritate teste õigesti, või tunnete huvi laste nägemisarengut soodustavate tegurite kohta, on need siis valgustus, õiget värvi mänguasjad, toa sisustamine või aeg, kui kaua võib laps vaadata erinevaid ekraane, eriti nutitelefoni.

Oluline osa nägemisvõime hoidmisel on tervislikul toitumisel ja eluviisil ning liikumisel. 

Kui vajate parimaid soovitusi ning nõuandeid oma lapse nägemise kohta, palun broneerige aeg vastuvõtule.

TESTID

 • Nõrgema silma avastamine
 • Kahe silma koostöö hindamine
 • Lugemisraskuste ennetamine
 • Laisa silma ravi
 • Nägemisteraapia

 

Vajadusel suunamine silmaarsti poole. Nõustamine valgustuse, prilliklaaside ning prilliraamide  osas.